кінець світу в Харкові

кінець світу в Харкові

Людство схвильоване прогнозами про кінець світу в 2012 році. Ми вирішили провести ретельний аналіз версій і причин тих подій, які б могли привести до кінця світу, і пропонуємо на ваш суд результати своєї праці.

 Список можливих кінців світу вийшов досить значним, і це не може не насторожувати. Звичайно, ймовірність багатьох подій зазначених у списку, які б могли стати причиною кінця світу в 2012 році практично дорівнює нулю. Але, як говориться, «… якщо неприємність може трапитися, вона трапляється». Тому, ми повинні поставитися до вірогідних сценаріїв кінця світу дуже уважно.
Отже, розглянемо детально кожну з версій кінця світу.

1. Кінець світу 2012 через зіткнення з гігантським астероїдом.

Однією з причин кінця світу може стати зіткнення з гігантським метеоритом Якби сталося таке зіткнення насправді, воно практично не залишає шансів людству на виживання, і, дійсно могло б бути причиною настання кінця світу, якби не одна обставина. Сучасний розвиток спостережної астрономії зайшло настільки далеко, що кращі орбітальні космічні телескопи здатні виявити на відстані в кілька світлових років, планети з розмірами, сумірними з нашої матінкою Землею. Але астероїд має значно менший розмір, можете заперечити ви. Звичайно, але ж астероїд, щоб мати можливість зіткнутися з Землею і стати причиною кінця світу в 2012 році, повинен знаходитися в межах Сонячної системи, а вже це простір сканується не лише орбітальними телескопами, але і численними любителями астрономії в багатьох країнах світу. Так що настання кінця світу схожого за сценарієм з фільмом «Армагеддон» нами виключається, на увазі його малу ймовірність.

Як же міг протікати кінець світу при зіткненні Землі з астероїдом?

Якщо астероїд впаде в океан, то в місці падіння утворюється гігантська воронка, від якої в різних напрямках буде розходитися цунамі. Це буде перша хвиля, що має, за різними підрахунками, висоту від 70 до 250 метрів, яка повністю обігне земну кулю за час від 4 хвилин до півгодини. Сама воронка схлопнется через півхвилини, і цей процес викличе другу хвилю цунамі, в кілька разів менш потужну, але від цього не менш руйнівну. Справа в тому, що перша хвиля, затопивши прибережні зони, і ще не отхлинув з материків, буде виступати в якості своєрідної мастила для другої хвилі, і вона зможе просунутися в глиб континентів на значно більшу відстань.

Тобто, при зіткненні з астероїдом, Землі загрожує кінець світу, у вигляді потопу, і таке, в історії людства, мабуть вже траплялося.

Основні характеристики астероїдів: маса від 1 г до 10 23 грамів, розміри від 1 см до 1000 км, середня швидкість наближення до Землі 10 км / с. За підрахунками астрономів в Сонячній системі число астероїдів з діаметром більше 1 км близько 30 тисяч (найбільший астероїд в Сонячній системі Церера в поперечнику 1000 кілометрів). Маленьких астероїдів значно більше – сотні мільйонів. У поясі астероїдів, розташованому між орбітами Марса і Юпітера астероїди не несуть небезпеки зіткнення із Землею. Однак кілька тисяч астероїдів з діаметром більше 1 км мають орбіти, перетинають орбіту Землі. Поява цих астероїдів пояснюється утворенням зон нестійкості в поясі астероїдів. Ось кілька прикладів.

У 1968 році астероїд Ікар пролетів на відстані 6360000 кілометрів від Землі. Якби він зіткнувся з нашою планетою, то стався б вибух, еквівалентний вибуху 100 мегатонн тротилу, або пожежі декількох атомних бомб. Інший астероїд – 1991ВА діаметром в 9 м пройшов 17 січня 1991 року на відстані всього в 170 тис. км від Землі. Затримайся він всього на 1,5 години, і сталося б зіткнення. Астероїд 1994XM1 9 грудня 1994 пролетів над територією Росії на відстані всього в 105 тис. км.

Ось результати деяких оцінок, зроблених вченими:
* Приблизно раз на 500 тисяч років відбуваються зіткнення з великими астероїдами, які можуть призвести до глобальних катастроф;
* Зіткнення з невеликими, що не завдають сильного збитку Землі астероїдами, відбуваються в середньому кожні 300 років.

У списку потенційно небезпечних відомих астероїдів, орбіти яких пройдуть на критичній відстані від Землі до кінця 21 століття близько 300 об’єктів. Максимальне наближення до 880 тис. км, за підрахунками вчених буде у астероїда Хатор в жовтні 2086.

Комети мають в середньому наступні характеристики: маса 1014 – 1019 грам, розміри ядра 10 км, розмір хвоста до 10 мільйонів кілометрів, швидкість руху 10 км / с. Ядро комети – це скупчення «брудного льоду». Хвіст комети суміш газів, льоду і пилу. Проходження Землі через хвіст не представляє небезпеки через низької щільності останнього. Наприклад, при проходженні Землі через хвіст комети Галлея 18 травня 1910 не було відмічено будь-яких аномалій на Землі.

Проблема зіткнення Землі з ядром комети набула актуальності у 1994 році, у зв’язку з падінням осколків комети Шумейкер-Леві на поверхню Юпітера. Вибухи, які виникли при цьому, оцінені в величину, еквівалентну вибуху 60 000 Мт тротилу, що одно вибуху декількох мільйонів атомних бомб, скинутих на Хіросіму.

За підрахунками астрономів, комети проходять між Землею і Місяцем кожні 100 років, а падають на Землю приблизно раз на 100 тис. років. Дослідження показали, що за останні 2400 років було 20 небезпечних (ближче 15 мільйонів кілометрів) проходжень 18 комет. Саме близьке, на відстані в 2,3 мільйонів кілометрів було у комети Лекселя в липні 1770 року. Підраховано, що в найближчі 30 років близькі проходження будуть у трьох вивчених комет. Але, на щастя, мінімальні відстані будуть не небезпечними – понад 9 мільйонів кілометрів. Однак відкриття зони зосередження комет в поясі Койпера та хмарі Оорта може означати, що ймовірність зіткнення Землі з кометою може бути значно більше.

2. Версія кінця світу 2012 через найпотужнішого виверження, або навіть вибуху вулкана.

Найпотужніший вибух вулкана може стати причиною кінця светаможет стати причиною викиду в атмосферу гігантського хмари попелу і пилу. Це призведе до того, що промені Сонця не зможуть нагрівати поверхню Землі і на ній настане «ядерна зима». До кінця світла такий варіант розвитку подій міг би привести лише в тому випадку, якщо б сила вибуху була здатна підняти в атмосферу близько 30 тисяч тонн вулканічного попелу і пилу. З урахуванням щільності такої вулканічної субстанції, обсяг піднятого в неба грунту представляється величиною порядку 23 тисяч кубометрів, що практично виключено (для розрахунків використовувалася зола з печі в суміші з пилом). Навіть якщо таке малоймовірне подія станеться в 2012 році, то втручання людини здатне значно прискорити осідання пилу на поверхню Землі. Хоча тут нас буде чекати інша небезпека. Осідає вулканічний попіл буде потрапляти в легені, змішуватися зі слиною і цементувати в легенях, з летальним для їх володаря результатом. (На пам’ять приходить картина «Загибель Помпеї»). Сама робота, пов’язана з прискоренням осідання пилу і попелу також буде пов’язана з величезним ризиком. Крім зазначеного вище, льотчикам доведеться боротися з практично нульовою видимістю в хмарах, величезною загазованістю вуглекислотою, а літаки доведеться обладнати спеціальними фільтрами, щоб в двигун не потрапляв пил. Варто сказати, що сучасні методи спостереження за вулканами повинні дати надійний прогноз у випадку «підготовки» виверження такої величини, яке могло б стати причиною кінця світу в 2012, хоча повністю виключити цей варіант не можна.

3. Гіпотеза кінця світу 2012, викликаного гігантським тектонічним розломом під Антарктидою або на дні одного з океанів має місце, але тільки лише як версія.

Імовірність такого розвитку подій просто мізерна. Тектонічна активність в сучасний період розвитку планети в тисячі і десятки тисяч разів менше, ніж за часів формування планети і ми повністю виключаємо з розгляду цей сценарій кінця світу. Однак нещодавно з’явилася версія про велику ймовірність схожого сценарію в іншій частині світу, а саме, в Гренландії. У цьому випадку кінець світу буде проходити наступним чином.

На думку російського вченого Миколи Жарвіна особливу роль у цьому процесі відіграє глобальне потепління. Справа в тому, що значна частина Гренландії покрита льодовиком, товщина якого складає в деяких місцях більше двох кілометрів. Через таку тяжкості земна кора, а з нею і мантія Землі прогинаються під Гренландією на глибину близько кілометра. В результаті різкого танення льодовика, цей прогин стане різко зменшуватися і викличе значне збільшення розлому земної кори на дні Атлантичного оекана, який розташовується між Гренландією і Великобританією. У утворився гігантський розлом устремяться води океану. Від зіткнення з гарячою мантією, утворюється величезний викид розпеченого пари в атмосферу. Різке охолодження породи від зіткнення з водою викличе ланцюгову реакцію у вигляді землетрусів по всьому поясу розломів, а землятресения викличуть величезні цунамі. Атмосфера Землі заповниться зайвою кількістю водяної пари і Сонце не зможе прогрівати Землю, а разом з нею і атмосферу. Рух хмар, які стануть надмірно густими сповільнитися, частина вологи випаде на Землю, але через різке падіння температури замерзне. У підсумку нас може очікувати кінець світу у вигляді нового заледеніння. І такий варіант кінця світу схоже вже траплявся зовсім недавно, підтвердженням чому можуть служити замерзлі практично миттєво тіла мамонтів, які в масовому порядку знаходять у вічній мезлоте наших північних сибірських регіонів.

4. Наступні три версії кінця світу 2012 пов’язані з так званим людським фактором, і тому розглядаються нами, як найбільш вірогідні.

Техногенні катастрофи, такі як Чорнобиль чи аварія на Саяно-Шушенській ГЕС, наочно показують, що люди дуже часто слідують старому російському прислів’ї, «поки грім не вдарить, мужик не перехреститися». З урахуванням того, що всі прогнози й передбачення небудь збуваються, тільки не в тому місці і не в той час, для якого вони були зроблені, керівники «ядерних» країн повинні зробити особливий наголос на безпеку ядерних об’єктів, особливо перебувають у сейсмонебезпечних районах .

Кінець світу, у випадку техногенної катастрофи в сейсмонебезпечному районі міг би проходити за наступним сценарієм. Катастрофа викликає сильний землетрус в близь лежачому районі. Таке землятресение саме по собі могло б змінити швидкість обертання Землі навколо своєї осі. Наприклад, землятресение 2004 року, який забрав життя більше 200 тисяч жителів прибережних районів країн південно-східної Азії, зменшив тривалість доби на 3 мікросекунди. Сильне зміну швидкості обертання планети призводить до зміни магнітних полюсів. Під час зміни полюсів «захисний екран» від космічного випромінювання, яким є магнітне поле Землі на час пропадає, і все що знаходиться на поверхні гине.

5. Проблема тероризму.

Гідрорелектростанціі один з об’єктів, який необхідно захищати від терористів особливо чітко проявила себе на рубежі століть, і залишається до цих пір головною міжнародною загрозою проявляє себе і у вигляді можливої ​​причини настання кінця світу. Хоча Горький і закликав, «шаленості хоробрих співаємо ми пісню, шаленість хоробрих – ось сила життя», саме від безумців ми повинні себе якимось чином застрахувати, якщо не хочемо настання кінця світу в 2012 році.
Вихід тут один. Необхідно терміново розвивати альтернативну енергетику.

6. Версія кінця світу 2012 внаслідок утворення в адронному колайдері чорної діри.

Можлива причина кінця світу – поглинання планети чорною дірою і поглинання нею Землі і всієї Сонячної системи. Ця версія кінця світу стояла першою на порядку денному ще зовсім недавно. Але поломки відсунули її на другий план. Вважаємо таку гіпотезу абсолютно неспроможною. То уявлення про чорні діри, яке зараз переважає серед вчених занадто туманно, щоб будувати на ньому якісь припущення про можливе утворення чорної діри в адронному колайдері. А якщо грунтуватися на теорії чорної діри, яка описана в загальній теорії взаємодій, то ймовірність її утворення в колайдері дорівнює нулю.

Адронний колайдер – гігантський прискорювач елементарних часток, створений у співпраці вчених багатьох країн світу і приблизно оцінюється в суму від 7 до 11 мільярдів євро. Нормальна робота адронного коллайдера ось уже протягом півтора років не може бути налагоджена через постійні поломок, що заважають дотриманню правил технічної безпеки. Ця обставина робить версію кінця світу 2012 від якої поломки на адронному колайдері (якщо він все ж буде запущений) досить правдоподібною.

Хоча наш прогноз щодо адронного коллайдера песимістичний. Ми вважаємо, що вчені, при всій повазі до їх старанням, не зможуть домогтися нормального запуску цього проекту на повну потужність.

Найгірше в цій версії кінця світу те, що вчені самі не знають, що в коллайдері може вийти. Вони діють за принципом: давайте зробимо, і подивимося, що у нас вийде.

7. Поширення, створеного методами генної інженерії і вирвався на «свободу», смертельного вірусу.

Спіраль ДНКЕта – причина для настання кінця світу 2012, хоча і вважається що має найбільшу ймовірність, все ж має слабкі місця. Рівень інформованості населення та самопоглощающій характер епідемій, коли різка спалах захворюваності та смертності просто позбавляє вірус тих об’єктів (людей), за допомогою яких він міг би поширюватися (вони просто вимирають), а решта встигають вжити заходів, не дозволяє розглядати цю версію, як одну з можливих причин настання глобального кінця світу в 2012 році.

Ще одним варіантом з тієї ж серії може стати наступна версія кінця світу. У результаті використання в їжу листя генномодифікованого рослини, відбувається мутація звичайної попелиці. Вона стає здатна швидко розмножуватися при більш низьких (і навіть близьких до нуля температурах).
В результаті нестримного розмноження попелиці, вона пожирає рослинність (дерева і чагарники влітку, а траву навіть взимку під снігом), значно скорочуючи надходження кисню в атмосферу. Хімічні або біологічні способи боротьби з попелицею, лише урізноманітнюють число мутують видів, і лише прискорюють процес. Синьозелені водорості в океанах також стають їжею для мутованих видів. У підсумку атмосфера Землі перестає містити кисень у вигляді молекул, і переважна кількість живих організмів гине. Не виключено, що такий варіант кінця світу вже траплявся в минулому (подробиці на сторінці хімія в житті людини).

8. Кінець світу 2012 як результат несподіваного спалаху на Сонці.

Така спалах, підвищить енергію світлового потоку одержуваного Землею в десятки і сотні разів. Загибель рослинності, і всього живого на Землі. Астрономічні дані говорять про те, що в 2012 році повинна спостерігатися досить висока активність нашого світила. Але все ж вік Сонця і характер його «горіння» зберігає свою стабільність протягом мільйонів років, роблять цю версію кінця світу малоймовірною. І якщо судити по геології пластів земної кори, то в найближчому історичному минулому таких явищ, які б могли стати причиною кінця світу і знищили б все живе на Землі, не траплялося. Значить, не варто чекати їх у найближчому майбутньому.

Однак, якщо таке станеться, то кінець світу буде дійсно кінцем. Гігантський протуберанець зможе досягти Землі вже через 11 хвилин після свого утворення на поверхні Сонця. І навіть, якщо це буде короткочасний процес, все одно озоновий шар нашої планети буде знищений і цивілізація загине. Доб’ється її жорстке гамма і рентгенівське випромінювання, згубний для всього живого. Але віруси і мікроби зберігатися, адже виживають вони у відкритому космосі, «подорожуючи» по Всесвіту на метеоритах і кометах.

9. Вторгнення прибульців і знищення ними людської цивілізації в 2012 році.

На підставі аналіз послання КОН, експертами вже була раніше розглянута гіпотеза про вторгнення інопланетян, правда в тому випадку вона не розглядалася, як можлива причина настання кінця світу.
У кратце повторимо аргументи експертів тут. В існуванні позаземних розумних істот багато експертів вже не сумніваються, оскільки не вважають умови, що існували в момент виникнення життя на Землі настільки винятковими, що вони ніде і ніколи більше не виникали, або не виникнуть. Але ось в можливість, а головне в необхідність вторгнення інопланетян багато хто не вірить. Мало того, що істоти здатні технічно здійснити таку інтервенцію повинні бути миролюбні, інакше вони, швидше за все, знищили б самі себе, на своїй власній планеті, як це може зробити нерозумне людство.

Необхідності в такій експансії у доброзичливих інопланетян експерти також не бачать. Будь-які ресурси, якщо під ресурсами розуміти енергію, можна «знайти» на власній зірці. А нашою «розумності» думається, їм не потрібно. Так що, і цей сценарій кінця світу не має шансів бути реалізованим.

10. Комп’ютерний вірус або збій системного забезпечення ядерних арсеналів кожній із країн володіють ядерною зброєю міг би призвести до початку ядерної війни в 2012 році.

Але, як ви розумієте, система запуску балістичних ракет з ядерними боєголовками, не заснована на «чистому», без участі людини, вирішенні комп’ютерних програм. Так що дана версія кінця світу в 2012 році хоча і є можливою, все ж не може бути обрана, як найбільш імовірна. Сценарій цього кінця світу збігається зі сценарієм кінця світу, викликаним техногенною катастрофою.

11. Кінець світу в 2012 році, являє собою кінець нинішньої наукової теорії світла.

Зупинимося коротенько на цій теорії, описавши її, по можливості уникаючи наукоподібних фраз і формул.

Світло, як зараз вважається, являє собою таємниче поєднання двох магічних здібностей такої елементарної частинки як фотон. Це не жарт. Судіть самі.

З одного боку фотони це пружні кульки, що літають зі швидкістю світла, і здатні вибивати електрони з атомів. Магічність властивостей тут полягає в тому, що кульки ці не мають ні маси, ні заряду. Літають завжди зі швидкістю світла, однак можуть мати різну енергію. При випромінюванні вони магічним чином народжуються (вже на швидкості світла), а при попаданні на речовину магічно вмирають (теж на швидкості світла). Мало цього, фотони легко проходять один крізь одного, так як літають у всіх напрямках, не змінюючи своїх швидкостей і не відхиляючись від первісного напрямку. А, наприклад, при відбитті від дзеркала фотон, перед своєю смертю запам’ятовує, в якому напрямку він летів, з тією метою, щоб народившись знову після відбиття, знову це згадати, і полетіти далі, в суворій відповідності з законом відбиття (кут падіння дорівнює куту відображення).

З іншого боку фотон зовсім і не кулька, а хвиля, яка поширюється у всіх напрямках, може взаємодіяти з іншими хвилями (дифракція і інтерференція). Мало того, фотон, будучи нейтральним (мають нульовий заряд) є переносником електричного поля між зарядженими частинками. У фізичному вакуумі народжуються і вмирають по мільйону разів в секунду віртуальні фотони, встигаючи під час свого віртуального і швидкоплинного існування надати цілком реальне, вимірюване фізичними приладами вплив.

Ось така теорія світла існує на даний момент (її вивчають у школі та інститутах), і кінець саме цієї теорії світла передвіщається нами як найбільш вірогідний, і найменш руйнівний з усіх можливих кінців світу 2012.

Кінець світу 2012 – нова теорія світла, описує і називає фотон по-іншому, зберігаючи за ним багато властиві йому, як частинці-хвилі властивості.
Біон, так в новій теорії називається частка відповідальна за поширення світла. Біон також як і фотон має нульовий заряд, але цей заряд виходить нульовим тому, що бион являє собою диполь, тобто два пов’язаних заряду протилежних знаків. Біон, на відміну від фотона нікуди не літає зі скаженою швидкістю, а залишається завжди на своєму місці, передаючи енергію за допомогою обертання. Своїми полюсами, позитивним і негативним, він і впливає на заряджені частинки.

Процес випромінювання – це початок обертання Біон, що передається потім сусідам, і прекращающееся, коли енергія обертання віддана речовині (поглинена). Прямолінійність, як і спрямованість на всі боки, пояснюється саме способом передачі за допомогою обертань.

Відзначимо, що гіпотеза про Біон, як полярної частці, виявилася настільки плідною, що за допомогою неї вченим вдалося створити і нову теорію гравітації, і нове пояснення будови чорних дір і антиречовини, і нову теорію будови елементарних часток, атомів і молекул, і навіть розкрити таємниці екстрасенсорних здібностей деяких людей.

В кінці варто відзначити, що жоден сценарій, за винятком хіба що спалахи на Сонці, не буде кінцем світу в повному розумінні, віруси і мікроби залишаться. Але нам від цього буде не легше. Так що варто сподіватися на те, що буде реалізований останній, самий мирний сценарій кінця світу. Адже і в індіанців майя сказано про переродження людства, а філософська складова загальної теорії взаємодій наближає таке переродження людей в більш інтелектуальних представників розумного населення Галактики.

12. Версію з відключенням електрики в результаті великої аварії в якомусь місті-мільйоннику також можна вважати локальним кінцем світу.

Безліч людей застрягне в ліфтах, гігантська кількість опиниться під землею в метро, ​​в повній темряві. На вулицях буде творитися чорти-що через вимкненому світлофорів. Коротше повний кошмар. Імовірність такої події велика. У приклад можна привести східне узбережжя США, після великої аварії в електромережах кілька років тому. Правда наші енергетики стверджують, що у нас такого трапитися не може. Але чи варто вірити нашим енергетикам?

13. Версія кінця світу в 2012 році через те, що центри нашої Галактики, Сонячної системи і Землі опиняться на одній прямій.

В результаті цього, вплив галактичних електромагнітних випромінювань і гравітаційних впливів може підсилитися гравітаційного лінзування на Сонце. Утворений при цьому «просветний промінь», може надати непередбачуване вплив на магнітне і гравітаційне поле нашої планети. Версія кінця світу в 2012 році за участю Сонця стає все більш популярною останнім часом, так як вважається самої загадкової на даний момент.

14. Кінець світу в 2012 році стане результатом розвитку світової фінансово-економічної кризи, що почалася в 2008 році.

Ця версія зробила в 2011 року новий зигзаг. Можна в зв’язку з цим перейматиметься питанням: чи не є хвиля революцій прокотилися по Північній Африці і Близькому Сходу початком кінця?

Версія № 15 – кінець світу через людських амбіцій

Кліматична диверсія з боку США призводить до незворотних наслідків в зміні клімату на євро-азіатському континенті. Посуха вражає величезні простори від Європи до Японії і Індії.

У процесі перегріву планети в атмосферу випаровуються додатково (у порівнянні зі звичайним плином погодних процесів) на 18-26% більше вологи, яка випадає у вигляді опадів на території США (район Міссісіпі і все східне узбережжя).

Канаду накривають рясні снігопади, які тривають до кінця травня наступного року. Земля виявляє чітке зональне ділення. В районі Євразії – зона аномально високих температур продовжує існувати лише частково охолоджуючись виниклими постійними мусонами з боку Атлантики, Індійського океану та значно посилилися Тихоокеанськими мусонами.

Друга зона аномально низьких температур з центром над кордоном між США і Канадою починає розширюватися і змішатися в бік Гренландії. По дорозі відбувається замерзання того місця Атлантичного океану через яке раніше ніс свої води Гольфстрім.

Різниця температур між двома зонами досягає максимуму в 35 – 40 градусів за Цельсієм. Це стає причиною зародження гігантських за своїми масштабами ураганів, які призводять до руйнувань інфраструктури, енергопостачання, комунікацій.

На Землі творитися хаос і виникають локальні конфлікти в боротьбі за ресурси. Гине до 93% населення планети, а що залишилися в живих деградують.

Ви звичайно пам’ятаєте найсильніші посухи в Північній Кореї в 2007 році і на території Росії в 2010 році. Це можна вважати непрямим доказом спроб впливу на клімат Землі з боку деяких гарячих голів. Якщо такі спроби продовжаться, то кінець світу може стати їх результатом.

Що буде після кінця світу?

Після кінця світу настане новий світ. А от яким він буде, залежить вже від того, який кінець світу все таки відбудеться в 2012 році.
Якщо це буде глобальна катастрофа, то, швидше за все, після неї настане тривала «ядерна зима», по закінченні якої рослинність знову відродиться. На думку доктора Кіршвінга на Землі вже відбувалися заледеніння, що тривали по кілька мільйонів років. Перше зледеніння почалося близько 2 мільярдів років тому. Бактерії появшіеся на землі на 200 мільйонів років раніше (еокаріоти) змогли витримати заледеніння, так як деякі з них виявилися поблизу джерел термальних вод. Під льодом, що покривав тоді всю планету поступово накопичувалися продукти їх виділення, що містять кисень. А самі еокаріоти поступово видозмінювалися. Потім на планеті потеплішало, лід місцями розтанув, і продукти створені цими бактеріями стали змішуватися з атмосферним метаном.

Ще одне глобальне обледеніння сталося близько 800 мільйонів років тому. Температура на всій планеті в середньому складала трохи більше нуля. В результаті розвитку бактерій з’явилися перші синьозелені водорості, а вироблюваний ними кисень став досить швидко руйнувати метанову атмосферу Землі. Це призвело до зростання температури. 600 мільйонів років тому з’явилися перші багатоклітинні.

Якщо ж станеться потужний викид енергії Сонця, який захопить Землю, то після такого кінця світу, Земля буде нагадувати нинішній Марс.

Але ми сподіваємося, що збудеться позитивний сценарій, і хоча, що буде після такого кінця світу, сказати теж важко, але це буде зовсім інша, оптимістична історія. Коли буде кінець світу за оптимістичним сценарієм залежить тільки від нас.

Чи буде кінець світу в 2012 році?

Це насправді вирішальний питання. Всі наші версії можуть отримати в грудні 2012 підтвердження або спростування, і лише один з варіантів кінця світу, на щастя, має позитивний статус. Хочеться, щоб кінець світу в 2012 році ознаменував собою повернення людства на шлях самоусвідомлення та розвитку. Адже потоп, описаний у Біблії, на думку деяких учених означає замутніння людської свідомості, і як наслідок, нездатність адекватно розуміти і відображати навколишній світ.