Микола Чудотворець

Микола Чудотворець

В народному календарі існує два дні, присвячених Миколі Угоднику. Зимовий Микола відзначається 19 грудня, а весняний Микола – 22 травня. Ще один Микола – Ніколою студений – відзначається 17 лютого в пам’ять Миколи Сповідника, ігумена Студійського.

Нестор-літописець у своїх свідченнях писав, що перший храм на Русі на честь святителя Миколая Чудотворця – це церква в Києві, поставлена ​​в IX столітті на могилі вбитого князя Аскольда.

Миколи Чудотворця відзначає і Православна церква, і Західна церква. Але саме в нашій країні навіть далекі від церкви люди знають про Миколу Угодника. Крім присвячених Миколі особливих свят, пам’ять його згадується кожен четвер.

Святий Миколай виявляв співчуття і милосердя навіть до людей, які вчинили страшний гріх, якщо вони щиро каялися. Але він так само був іноді і різким: на Вселенському соборі в Нікеї, розсердившись на єретика Арія, він ударив його по щоці, за що присутні єпископи позбавили його сану. За переказами, його навіть посадили до в’язниці, але після, єпископи отримали знамення у сні і відпустили його на волю.

Святий Миколай прославився і як чудотворець. Коли він молився, то відбувалися чудесні зцілення, або навіть воскресіння мертвих. Так само молитвою він міг втихомирити бурю на морі, і пустити вітер туди, куди потрібно було Миколі. Багато відомо випадків, коли люди зверталися з молитвою до Святого Миколая, і після таких звернень відбувалися чудеса, навіть після його смерті.