благовіщення

благовіщення

Благовіщення-велике церковне свято, в цей день Діва Марія Отримала Благу звістку, вперше з того часу як перша жінка, Єва, була проклята господь благословив жінку. Радісну звістку Марії приніс Архангел Гавриїл, коли вона у відповідь сказала “Так буде мені по слову твоєму”, і сталося непорочне зачаття.
Свято Благовіщення пов’язують з пробудженням усього живого від зимової сплячки, в цей день люди відкривали клітини, відпускаючи на волю птахів, що б вони починали будувати гнізда. Обов’язково виведіть не вулицю домашнього улюбленця, якщо такий є, що б він побігати і відчув весну, здоровіше буде.

Благовіщення 2012 прикмети:

Робити в цей день нічого не можна, сказано «Птах гнізда не в’є».
-Не можна розчісувати (ну постарайтеся)-а то можуть почати випадати волосся.
-Під димом не сидять, не готують гарячого і печі не топлять. Готувати можна, навіть на газовій плиті
-В який день Благовіщення, в той, на весь рік, ніякої справи знову не починати – цього року припадає на суботу, так що не починайте нових справ по суботах.

-Коли на Благовіщення сніг на дахах є, так буде ще на Єгорій (6 травня) в поле.
-Якщо на Благовіщення вітер, іній і туман – до врожайного літа, якщо дощ – народиться жито, буде грибне літо, якщо мороз – врожай на грузді; якщо гроза – до теплого літа, урожаю горіхів; якщо хороша погода – до пожеж, грізного літа .
Благовіщення без ластівок – холодна весна.
-Якщо на Благовіщення ніч тепла – весна рання і дружна.
-Треба щось вкрасти – для щастя (якщо працюєте в офісі візьміть додому ручку або олівець і використовуйте за призначенням).

-На сувору пряжу не дивляться (шити і різати ножицями не можна).
-В Благовіщення ніхто і ніколи не стане сіяти, щоб не накликати неврожай. Є навіть повір’я, що в якийсь день трапиться це свято, той покладається нещасним для посівів і оранки.
-Просфора з Благовіщення вважається цілющою, а якщо розкришити і змішати з насінням – до хорошого врожаю.
-Треба спалити сіль для щастя і здоров’я та використовувати її за призначенням.

-Не можна на Благовіщення надягати новий одяг, інакше її порвеш або зіпсуєш.
Наші предки вважали, що гілочки верби, які освячують останнім неділю перед Великоднем, володіють величезною силою.

Вербна неділя 2012: прикмети

Тепер інше свято, Вербну неділю. В цей день у церкві святять гілочки верби, освячена гілочка може вилечть хвороби, для цього треба хворій людині водити нею по тим точкам тіла, які особливо турбують, примовляючи: «Святий Дух, через вербу входь – хвороба відводило. Верба прийде – хвороба понесе ».

Гілочки верби також допомагають захистити худобу. Навесні, перед тим як перший раз вигнати тварин на випас, на освячену гілку скажіть тричі: «Свята верба, спаси і сохрани мою худобу, мою животину від звіра лютого, від ока недоброго, від підступів чаклуна чорного». Потім вербу застроміть під дах будинку.

Для того щоб зберегти посіви та отримати хороший урожай, потрібно увіткнути гілочку верби в землю (на городі, в саду, в полі) і сказати 7 разів: «Відведи від моєї раби Божої (ваше ім’я) землі чорні прокляття і нещастя. Свята верба, будь щитом від будь-якого ворога ».

А якщо замучила безсоння, то потрібно поставити гілочку верби біля ліжка і перед сном, дивлячись на неї, засуджувати: «Святі ангели, сон мій бережіть, свята верба, нежить відганяй».

В цей день йшли дивитися за село, як зацвітає вільха.

Прокидаються цвіркуни.

Якщо цвіркун сюркоче – пора орати жито.