agro Український АПК-найприбутковіша галузь народного господарства. Так це ствердження. Ви здивовані? Невже ви гадаєте, що сільське господарство збиткове і йому потрібні якісь дотації чи преференції?. Який прекрасний міф, який заставляє думати народ, що для сільського господарства необхідні низькі податки і дотації.

Насправді можна стаерджувати що нинішня рентабельність сільського господарства не менш ніж 300 відсотків. За 13 років з часів реформування Кучмою сільського господарства утворились цілі латифундисти, земельні олігархи, величезні агрохолдинги. Глянувши на їх список , аж диву даешся як вони за 13 років так виросли. В агрохолдингів величезні прибутки які нічим не обмежуються, низька оренда плата за землю і низькі податки роблять цей бізнес надприбутковим.
Світова аграрна криза, ріст цін на продукти харчування, роблять цей бізнес вигіднішим ніж наркотоки. Після початку фінансової кризи 2008 року інвестори перепрямували всі свої інвестиції з будівництва, що до кризи давало теж 300 відсотків рентабельності в сільське господарство. Це дало можливість широко в Україні почати застосовувати світові агротехнології. більше того не тільки в надзвичайно прибуткове рослинництво а навіть у тваринництво, яке останні 20 років було збитковим.

В українському парламенті утворилось велике аграрне лобі, котре не дозволяє підвищити податки для сільського господарства. Швидкий аналіз дозволяє сказати , що ця галузь може спокійно давати 100 мільярдів гривень у рік до бюджетів, причому ще понад 300 мільярдів лишатиметься власникам агрохолдингів. Але де ви бачили, щоб хто добровільно віддавав гроші. І ось тому твердження – Регіони до 2018 року хочуть систему оподаткування лишити незмінною.