Страстна суботаОстанній день Страсного тижня. Велика Субота – день безмовною молитви. «Так мовчить всяка плоть людська» біля гробу Господнього. Час заспокоєння і гармонії, внутрішнього очікування воскресіння Спасителя. У цей день згадуються перебування Ісуса під труні і зішестя Його у пекло для сповіщення там перемоги над смертю.
Спокій дня суботнього не теж саме, що нічого не робіння. Спокій лише зовнішній прояв, оскільки основна духовна робота у цей день йде всередину людини.

Ще на Утрені народ із запаленими свічками, як прийнято на відспівуванні, повторюючи «Трисвяту пісню», обходить храм. Велика Субота для віруючих – мить дотику до таємниці, коли серце наповнюється передвеликодній радістю. Коли здійснюється велике чудо в Єрусалимському храмі Воскресіння – сходження Благодатного вогню.
Як краще провести день великої Суботи православним віруючим?
У цей день:
відвідуємо богослужіння;
освячуємо яйця, паски, сирну Великдень;
прагнемо серцем відчути сходження Благодатного вогню Божественної любові до нас;
готуємося гідно зустріти Світле Христове Воскресіння.
У Велику Суботу в продовження всього дня в храмах здійснюється освячення пасок, пасок і яєць. Богослужіння цього дня починаються з раннього ранку і тривають до ночі, так що останні пісні суботньої пасхальної полуношниці зливаються з голосами пасхальної заутрені.
Старовинний звичай християн – чекати настання Великодня в храмі, слухаючи читання апостольських діянь. І, з огляду на те, що попередній день пройшов у суворому пості й належало довгий бдіння, у Велику суботу Церква дозволяє православним підкріпити свої сили благословенними хлібом і вином.